Aktywny wypoczynek w Kruklankach

W województwie warmińsko-mazurskim położona jest mała, turystyczno-wypoczynkowa miejscowość Kruklanki. Od wielu lat cieszy się ona wielką popularnością wśród gości zarówno z kraju jak i z zagranicy. Noclegi Kruklanek (np. na https://meteor-turystyka.pl/)  to ponad 1000 miejsc w ośrodkach wypoczynkowych, hotelach, gospodarstwach agroturystycznych i w prywatnych kwaterach. Warmia i Mazury to raj dla miłośników przygód, zamków, militariów i sportów wodnych. W Kruklankach znajduje się kilka obiektów, które warto zwiedzić. Jednym z nich jest Dworek. Obecnie funkcjonuje w nim ośrodek agroturystyczny. Związana z nim jest pewna legenda, której potwierdzenia szukali dawni właściciele. Kilka lat temu przyjechali oni do Kruklanek i poszukiwali skarbów, które podobno leżą zakopane pod ziemią. Niestety nie udało się go znaleźć, skarb pewnie nadal spoczywa głęboko czekając na kolejnego odkrywcę. Nad rzeką Sapiną można zobaczyć pozostałości po kolejowym moście, który łączył brzegi doliny tej rzeki. Niestety w 1945 roku został zniszczony. Do dnia dzisiejszego zachowało się torowisko po rozebranej linii kolejowej. Jest tutaj także kilka cerkwi greckokatolickich i prawosławnych, które warto zobaczyć. Wielbicieli historii na pewno zaciekawią bunkry z czasów drugiej wojny światowej.

Przez Kruklanki prowadzi ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Dla wczasowiczów preferujących wypoczynek nad wodą najważniejszym miejscem jest jezioro Gołdopiwo. Występują tutaj idealne warunki do kąpieli i rekreacji. Bardzo popularne jest tu żeglarstwo i wędkarstwo, a na pobliskiej rzece Sapinie – kajakarstwo. Nad brzegiem jeziora cyklicznie, co roku organizowany jest plener rzeźbiarski. Ciekawostką jest, że w imprezie mogą wziąć udział wszyscy, nie tylko artyści. Swoich sił w rzeźbieniu może spróbować każdy amator. Jednocześnie odbywają się przeróżne pokazy, wystawy, koncerty i zawody sportowe. Cała impreza trwa kilka dni i przyciąga do Kruklanek wielu gości. Niedaleko Kruklanek znajduje się Puszcza Borecka. Prowadzona tam jest pokazowa hodowla żubra. Miejscowość tą można również potraktować jako bazę wypadową do sąsiednich miejscowości. Stąd można wyruszyć na przykład na rowerową wyprawę po najbardziej malowniczych mazurskich terenach. Dla lubiących mocniejsze wrażenia ciekawą alternatywą jest zwiedzanie okolic z kajaka. Długi, 30 – kilometrowy szlak wodny łączy jeziora Mamry i Kruklin. Podróż do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich to bardzo dobry pomysł na urlop albo chociaż krótki wypad dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>