Jarosławiec idealny na wakacje

Planując spędzenie czasu poza domem, w celach rekreacyjnych, należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy: atrakcje turystyczne, bazę noclegową oraz na atrakcyjność samego terenu. Jarosławiec, we wszystkich trzech kategoriach zdobywa świetne oceny, chociaż nie jest najpopularniejszym celem wśród osób planujących wakacje. A wynika to jedynie z faktu, że do dwutysięcznego ósmego roku, miejscowość ta była po prostu zwykłą wioską nad morzem. Plaże nie były atrakcyjne, a jedynym czym miejscowość się broniła, były przepiękne krajobrazy i sielskość okolicy. Jednak osiem lat temu zakończył się projekt renowacji i Jarosławiec stał się znaczącym obiektem turystyczno-rekreacyjnym.

Plaże, dotąd głównie kamieniste, uzupełniono świeżym, miękkim piaskiem, a na terenie samej miejscowości wybudowano wielki i nowoczesny aquapark. Owy aquapark jest złożony z trzech otwartych basenów (rekreacyjnego, wielofunkcyjnego i ze sztuczną falą, która sięga półtora metra), czynnych od maja do września, o łącznej powierzchni lustra wody półtora tysiąca metrów kwadratowych. Ponadto w obrębie Jarosławca znajdują się dwa odnowione kąpieliska, które należą do najczystszych w całej Polsce. W sezonie czyszczone są codziennie, więc stanowią chlubny wyjątek od pozostałych plaż w kraju, słynących z częstego zaśmiecenia.

To nie koniec wodnych atrakcji w tej lokalizacji. Niedaleko od wsi położone są dwa jeziora – Kopań i Wicko, oba otoczone pięknymi krajobrazami i stanowiące atrakcję samą w sobie. Amatorów historii z pewnością zainteresuje bardzo stara latarnia morska (latarnia morska – http://wikipedia.org), której początki sięgają dziewiętnastego wieku, stary kościół oraz obecne na terenie Jarosławca Muzeum Bursztynu. Osoby lubujące się w wędrówkach zarówno pieszych jak i rowerowych odnajdą się na różnych trasach temu przeznaczonych i poznają uroki często bardzo rzadko odwiedzanych miejsc. Nie można zapomnieć o morzu, które oprócz oczywistości, jaką jest pływanie przy plaży, stwarza możliwość do rejsu wynajętymi łódkami, rowerami wodnymi i innymi środkami transportu, w tym wycieczkowym statkiem.

Wzrost popularności odbił się również pozytywnie na ofertach noclegowych (noclegi Jarosławiec – http://meteor-turystyka.pl). W Jarosławcu powstało mnóstwo obiektów do wynajęcia, często po bardzo konkurencyjnych cenach i w niepowtarzalnych lokalizacjach. Miejsce dla siebie znajdą zarówno samotnicy, pary, rodziny jak i większe grupy chcące miło i aktywnie spędzić czas. Z pewnością warto tę miejscowość wziąć pod lupę, planując niezapomnienie wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>