Jezioro, sport i turystyka – Dźwirzyno

Polskie wybrzeże cechuje duża różnorodność. Znajdują się tu duże, znane od setek lat miasta jak Gdańsk lub Sopot oraz małe, znane jedynie niektórym miejscowości. I właśnie te drugie często potrafią być sporym i pozytywnym zaskoczeniem. Przykładem takiej sytuacji niech będzie Dźwirzyno leżące dziesięć kilometrów od Kołobrzegu. Kto mógłby się w końcu spodziewać atrakcji w małej wsi leżącej obok wielkiego miasta. A jednak korzyści płynących z wyboru takiej właśnie miejscowości może być wiele.

Po pierwsze nie będzie tu tłumów, bo większość osób widząc na mapie wielki Kołobrzeg na Dźwirzyno nawet nie zwróci uwagi. Jakie płyną z tego korzyści? Miejscowość nie jest przeludniona jak to się często zdarza większym kurortom w szczycie sezonu letniego. Bez problemu można tu znaleźć wolne miejsca na plaży, która notabene jest czysta. Łatwiej też tutaj o wolne miejsce w hotelu lub pensjonacie. Po drugie to właśnie tutaj możemy zobaczyć prawdziwe nadmorskie życie. Współczesne kurorty to w większości dawne rybackie osady, których mieszkańcy na początku dwudziestego wieku przebranżowili się na turystykę. Miejscowości te dawno zatraciły klimat, które posiadały przez setki lat istnienia. W Dźwirzynie możemy znaleźć port rybacki. Miejscowość ta nie stała się typowo turystyczną wsią, jej mieszkańcy wciąż trudnią się rybołówstwem, co daje niepowtarzalną szansę zobaczenia prawdziwego codziennego nadmorskiego życia.

Dźwirzyno posiada również inne atrakcje. Jedną z nich jest Jezioro Resko Przymorskie. Jego powierzchnia wynosi około sześciuset hektarów. Jest to naturalne środowisko występowania sandacza i wielu gatunków ptaków. Latem jezioro jest wykorzystywane turystycznie. Drugą atrakcja te niewielkiej miejscowości jest Gminne Centrum Sportu i Rekreacji. Jeżeli w planach mamy wypoczynek a nie chcemy przerywać zdrowego trybu życia, to Dźwirzyno będzie dobrym wyborem w gminnym centrum znajdują się duża hala, kort tenisowy, boiska do koszykówki i siatkówki, oraz siłownia. Dla dzieci przygotowano plac zabaw i miejsce, w którym można jeździć na wrotkach. Dźwirzyno to wiele możliwości wyboru miejsca wypoczynku dla rodziny, co może być zaskoczeniem biorąc pod uwagę wielkość wsi. Można się tu zatrzymać w jednym z hoteli – Pelikanie, Akcesie, Havet Resort, Neptuno lub ośrodków wypoczynkowych – Pod Wydmami, Villi Sylvii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>