Lato w górach tylko w Poroninie

Wakacje w Poroninie to wspaniały czas, który trzeba spędzić w atmosferze wypoczynku. Nie jest prosto wybrać sobie dobre miejsce na kurort, jako że wiele biur podróży oferuje wspaniałe relaks. Przyciągają naszą uwagę zarówno opisy, jak też i zdjęcia. W takiej sytuacji nie mamy pojęcia, jaki kierunek wybrać. Warto jednak zatrzymać się w Poroninie i mieć pokój z pięknym widokiem z okna, gdzie można taniej spędzić noc. Miejscowość ta jest położona w Tatrach niespełna 7 km od Zakopanego, dzięki czemu będziemy mogli spacerować, kiedy tylko zechcemy po Krupówkach, gdzie znajdują się liczne restauracje oraz sklepy. Warto przy okazji zrobić sobie zdjęcie z białym misiem, który symbolizuje Zakopane. Będzie ono na pewno wspaniałą pamiątką dla każdego, kto będzie chciał kiedykolwiek wrócić w pamięci w ten piękny czas, kiedy spędzał nocleg w Poroninie.

Miasteczko to obfituje w przepiękne pensjonaty oraz gospody, gdzie serwowane jest góralskie jadło. Koniecznie zasmakować trzeba tu osypka oraz kwaśnicy. Taki obiad będzie prawdziwą przyjemnością zwłaszcza, kiedy będzie nam przygrywać do posiłku góralska kapela. W Poroninie organizowane są liczne festyny oraz imprezy, które pomagają letnikom miło spędzić czas. Warto zatem podjąć decyzję o tym, że tegoroczne lato spędzimy w Poroninie, gdzie będziemy mogli spacerować po górach, opalać się nad rzeką, jak również udać się do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie znajdują się lecznicze termy. Jest to olbrzymi kompleks, który regeneruje nasze ciał. Wrócimy nawet o kilkanaście lat młodsi do domu. Sąsiedzi będą nam bez wątpienia takiego sukcesu zazdrościć. Poronin to gwarancja wspaniałej rekreacji. Żyją tu przesympatyczni, życzliwi i serdecznie ludzie, którzy pielęgnują tradycje. Widoki są malownicze i sprzyjają temu, by aktywnie uprawiać tu turystykę. Powietrze zaś jest niezwykle zdrowe, nie ma zatem takiego argumentu, aby wybrać się gdziekolwiek indziej. Trzeba przyjechać tutaj i zachwycić się górskimi szlakami. Przejść się na Gubałówkę, jak też podziwiać przepiękny urok gór. Miejsca, gdzie bywali wybitni malarze oraz poeci, które to opiewał Kazimierz Przerwa – Tetmajer, zaś malował Jan Kossak. Wspaniale jest przechadzać się po tych terenach, w których ślad zostawiła historia, malując wyjątkowe okazy drzew, które znalazły się pod ochroną przez swoją wielką wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>