Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej w Ustce

Ustka to znany nadmorski kurort, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. Miasto to jest chętnie wybierane na wakacyjny pobyt przez różne grupy społeczne, poczynając od nastolatków, spędzających tu swoje pierwsze wakacje bez rodziców, poprzez singli szukających tu mocnych wrażeń, aż na rodzinach z dziećmi i seniorach kończąc. Tak duże zróżnicowanie wśród gości odwiedzających Ustkę, świadczy o szerokiej ofercie noclegowej (Ustka więcej informacji) i różnorakich atrakcjach, jakie czekają tu na turystów. Do jednych z ciekawszych miejsc w Ustce (pomijając oczywiście plażę) należy Park Zdrojowy oraz mieszcząca się w nim ławeczka Ireny Kwiatkowskiej.

Park Zdrojowy to stosunkowo młoda inwestycja. Plan jego utworzenia powstał w roku 2008, kiedy to usteckiemu Urzędowi Miasta udało się w porozumieć ze słupskim Urzędem Morskim oraz Nadleśnictwem Ustka. W wyniku tego porozumienia miastu został wydzierżawiony lasek rozciągający się od pensjonatu Dajana do Traktu Solidarności. W nowo powstałym parku zostały wytyczone ścieżki dla pieszych oraz trasy rowerowe, ustawiono ławeczki, gdzie można odpocząć oraz latarnie, dzięki którym park można odwiedzić także po zachodzie słońca. Ponadto na terenie parku znajduje się ścieżka zdrowia, plac zabaw dla dzieci, a także altanka. I właśnie w Parku Zdrojowym, przy promenadzie postawiono „ławeczkowy” pomnik znanej i cenionej aktorki Ireny Kwiatkowskiej, która wielokrotnie spędzała w Ustce swe urlopy. Pomnik wykonano z brązu. Po lewej stronie ławeczki, przypominającej zwój taśmy filmowej usadowiona jest postać aktorki. Jej projektantem i wykonawcą jest rzeźbiarz i odlewnik z Poznania – Piotr Garstka (choć są źródła, które podają, że jest on współautorem pomnika razem z Rafałem Nowakiem lub też Piotrem Szmytem). Ławeczkę na początku roku 2012 postawiono w sali Urzędu Miasta w Ustce, a w lipcu przeniesiona została do Parku Zdrojowego, gdzie miało miejsce jej oficjalne odsłonięcie.

Jedna myśl na temat “Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej w Ustce”

  1. Uwielbiałam talent Ireny Kwiatkowskiej! W zeszłym roku, podczas urlopu w Ustce usiadłam obok niej na ławeczce… 😉 Szkoda tylko, że nie mogłam z nią porozmawiać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>