Nadbałtycka baza na wczasy – Mielno

Mielno to urocza wieś położona na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim. Piękna i szeroka plaża, strzeżone kąpielisko, zalesione tereny, jezioro w okolicy, liczne atrakcje turystyczne oraz szeroka baza noclegowa- miejscowość jest doskonałą propozycją na atrakcyjne spędzenie czasu letniego. Z pewnością poczujemy się tutaj znakomicie. Przyjemny klimat nadmorskiej miejscowości wprowadzi nas w doskonały nastrój.

Mielno jest także doskonałą bazą wypadową do ciekawych miast i wsi w okolicy. Warto udać się chociażby do Koszalina czy do Gąsek. Niewątpliwie największą atrakcją Mielna jest piękna, czysta plaża. Niemniej jednak, wiele dzieje się także nad jeziorem Jamno. Do zbiornika wpływa rzeka Dzieżęcinka. Warto udać się na ciekawy rejs po jeziorze. Statki odpływają z przystani bardzo często. Bez problemu znajdziemy odpowiedni kurs. Nad jeziorem znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu wodnego. Możemy spróbować swoich sił w wodnej przygodzie. Rowery wodne czy też łódki pozwolą nam dotrzeć w najpiękniejsze zakątki Jamna. Jest ono spore i z pewnością dostarczy nam wiele niezapomnianych przeżyć estetycznych. Jezioro jest oddzielone od Morza Bałtyckiego mierzeją. Powstało z dawnej zatoki morskiej. Łączy się z Morzem Bałtyckim poprzez kanał – Jamieński Nurt.

Nieopodal Urzędu Gminy znajdziemy ciekawy pomnik Jelenia. Sympatyczny akcent miejscowości jest często fotografowanym elementem. Pamiątka została ufundowana w okresie międzywojennym. Rzeźba powstała po udanym polowaniu jednego z ziemian. Jeleń jest naturalnej wielkości i doskonale wpisuje się w architekturę tego miejsca. Nie zapomnijmy zrobić sobie zdjęcia z nim. Turystyka w regionie rozwija się prężnie. Mielno jest typową miejscowością wczasową. Na każdym kroku spotkamy tutaj stoiska, kramiki i punkty gastronomiczne. Bardzo często można tutaj skorzystać z wesołego miasteczka oraz innych gier i zabaw. Baza noclegowa wsi z pewnością przypadnie nam do gustu. Wybór jest szeroki i bez problemu znajdziemy odpowiedni nocleg. Hotele, pensjonaty, pokoje gościnne – takie właśnie wszechstronne kwatery Mielno oddaje do dyspozycji miłych gości. We wsi znajdziemy także liczne ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz domki letniskowe. W okolicy funkcjonują również przyjemne gospodarstwa agroturystyczne. Miejscowość tętni życiem w sezonie letnim. Z pewnością miło spędzimy tutaj wakacyjny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>