Nowy Targ – idealne miejsce na rodzinne wakacje

Dobrze jest pojechać na wakacje całą rodziną. Wtedy bowiem mamy możliwość poznania siebie naprawdę, a nie tylko pobieżnie między pracą, szkołą a zajęciami dodatkowymi. Ponadto, możemy zacieśnić więzy, dowiedzieć się o sobie wzajemnie czegoś ciekawego. Słowem – stać się prawdziwą, zgraną rodziną. Jednak każdy z nas jest inny – to całkowicie naturalne. Wobec tego pojawia się podstawowa trudność – co wybrać, aby wszyscy byli zadowoleni?
Odpowiedzią jest Nowy Targ – miasto położone na południu Polski, w województwie małopolskim. Dlaczego jest to tak świetne miejsce? Zacznijmy od tego, że baza noclegowa [szczegóły w serwisie Meteora] jest tutaj naprawdę dobrze rozbudowana. Bez żadnego problemu znajdziemy noclegi zarówno w hostelach, jak i w kwaterach prywatnych, pensjonatach, willach czy gospodarstwach agroturystycznych. Warto dodać, że nawet w pełni sezonu turystycznego, jeśli decyzja o wyjeździe zapadnie w sposób spontaniczny, to na pewno uda nam się znaleźć pensjonat.
Następnym atutem Nowego Targu jest to, że pełni on funkcję swoistego węzła komunikacyjnego Podhala. Dzięki temu łatwo tu dojechać, a ponadto można robić ciekawe wycieczki w różne miejsca. Zacznijmy jednak od atrakcji, które znajdziemy w samym Nowym Targu. Przede wszystkim znajdują się tu ciekawe zabytki – jak chociażby Stary Rynek z ratuszem czy kościół św. Anny. Ponadto, mamy tu ciekawe muzea: Muzeum Podhalańskie oraz Izbę Zimniej Wojny i Socjalizmu. Jednak pobyt w Nowym Targu zachwyci nie tylko miłośników historii, lecz również smakoszy – możemy tutaj spróbować niezwykłych lodów!

Warto jeszcze wspomnieć o największej atrakcji Nowego Targu, czyli o przyrodzie! Biegną stąd szlaki na Stare Wierchy, Turbacz i od Turbacza dalej w głąb Gorców. Ponadto, możemy podjechać do Rabki-Zdrój i stamtąd wspiąć się na Luboń Wielki, albo pojechać w pobliskie Pieniny czy nawet zrobić wycieczkę w Tatry. Oprócz tego znajduje się tu wiele ścieżek i szlaków na trasy piesze, rowerowe czy konne. Zimą zaś znajdziemy tu stoki oraz szlaki do narciarstwa biegowego.

Nowy Targ to także idealne miejsce dla młodszych członków rodziny, lubiących wyzwania i adrenalinę. Mogą oni spróbować swoich sił w skoku ze spadochronem, kursie szybowcem czy też na spływie po położonym niedaleko Dunajcu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Nowy Targ stanowi świetną bazę wypadową do wielu miejsc jak chociażby do term w Szaflarach, Zakopanego, Rabki-Zdroju, Szczawnicy i wielu, wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>