Odpocząć w Łebie

Fajne wakacje potrafią nam sprawić wiele przyjemności. Warto w tym celu zaplanować letni wypad w jednym z licznych, posegregowanych noclegów w Łebie (www) i powiecie lęborskim.

Przepięknie położone w północnej części kraju miasteczko, słynie ze swej niezwykłej urody, docenianej przez turystów. To właśnie na wybrzeżu Słowińskim, w powiecie lęborskim jest usytuowane i oprócz tego, iż posiada dostęp do basenu Morza Bałtyckiego, to również dysponuje aż dwoma jeziorami, które są niezwykle atrakcyjne dla miłośników żeglowania. Każdego roku odbywają się tu cykliczne imprezy. Są to regaty, jak też i przeglądy piosenek żeglarskich. Ma to związek z tym, że Łeba posiada przystań jachtową. Miasto posiada także port morski, z którego to również można wyruszyć w daleki rejs.

Taka impreza skończyć się może obejrzeniem przepięknego zachodu słońca albo nurkowaniem. Po powrocie do brzegu będziemy mogli zrobić użytek z wielu atrakcji jakie oferuje to przepiękne miasto. Można tu na przykład zagrać w tenisa. Korty są malowniczo usytuowane w lesie. Warto również wybrać się tu na szlak turystyczny. Tego typu wyprawa pozwoli nam obejrzeć różnorodny krajobraz okolicy, począwszy od Słowińskiego Parku Narodowego, w którym żyją wyjątkowo rzadko spotykane okazy zwierząt oraz ptaków. Tu spotkać można również niezwykłej urody roślinność. Takich atrakcji w Łebie jest znacznie więcej.

Wczasowicze cieszą się tutaj niezwykle czystym powietrzem, jak też i doskonałym klimatem. Koniecznie trzeba obejrzeć znajdujący się tu Park Dinozaurów (www), który jest poświęcony tym olbrzymim gadom, żyjącym na tych terenach w dawnych czasach, kiedy ludzka stopa nie stąpała jeszcze po ziemi. Fani jeździectwa mogą także zajrzeć do stadniny koni, gdzie można nauczyć się jeździć. Tego typu umiejętności są cenione w całym świecie. Kolejnym punktem, wartym zwiedzenia jest wyrzutnia rakiet, która stanowi element muzeum znajdującego się na terenie dawnego, niemieckiego poligonu doświadczalnego. Znajdują się tutaj liczne eksponaty oraz pamiątki przypominające mroczny czas wojny.

Niezwykle przyjemnie również spędza się tutaj czas na wędkowaniu. Szczęśliwcy, którzy łowią ryby będą mogli sami je wypatroszyć i przyrządzić. Osoby które nie trudnią się wędkarstwem będą mogły zakupić świeże ryby prosto z kutra. Wszystko to jest oferowane ludziom, którzy przyjeżdżają do Łeby na wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>