Regaty Smoczych Łodzi na Parsęcie

W Kołobrzegu odbywa się wiele imprez, jedną z nich są Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie, które na stałe wpisały się do tutejszego kalendarza. Wyścigi z roku na rok cieszą coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców, jak i turystów, którzy korzystają tu z urlopu w nadbałtyckim mieście. W kurorcie działają liczne obiekty noclegowe o zróżnicowanym standardzie, co sprawia że każdy znajdzie ofertę odpowiadającą jego oczekiwaniom.

Drachenboty, czyli smocze łodzie to drużynowy sport wodny pochodzący z Azji Południowej. Od lat osiemdziesiątych XX w. zaczął zyskiwać popularność na całym świecie. Łodzie pierwszy raz trafiły do Kołobrzegu z partnerskiego miasta – niemieckiego Barth w 2000 roku. Regaty Smoczych Łodzi organizowane są w maju od 2001 roku. Odbywają się na Bulwarze Marynarzy Okrętów Pogranicza, a startują w nich zespoły wystawione przez kołobrzeskie szkoły, instytucje oraz firmy. W 2014 roku wzięło w nich udział 28 załóg, czyli razem 560 zawodników. W sobotę 23 maja 2015 roku odbyła się już XIV edycja zawodów, w których uczestniczyło 17 ekip składających się z co najmniej 16 wioślarzy, sternika i bębniarza. Ci pierwsi wiosłują siedząc na ławeczkach ustawionych w dziesięciu rzędach, natomiast sternik kieruje łodzią przy użyciu długiego wiosła. Zadaniem tego ostatniego jest wystukiwanie na bębnie rytmu wiosłowania i zagrzewanie zawodników do boju. W tym roku imprezę wygrała drużyna CrossFit Kick Kołobrzeg, drugie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy czyli PSL Koniczynka, a na trzecim miejscu uplasowały się Komando Foki. Wydarzeniu towarzyszyła muzyka wykonywana przez Orkiestrę Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej. Wyścigi smoczych łodzi stały się już tradycją, dlatego corocznie gromadzą sporą widownię. Dla osób lubiących sport i emocje związane z kibicowaniem udział w takim widowisku daje możliwość spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób. Pozostali też nie będą się nudzić, ponieważ w Kołobrzegu można uczestniczyć także w wielu innych interesujących imprezach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>