Sposób na niepogodę – Koszalin!

Każdy, kto wybiera się na upragnione wakacje, liczy również na wspaniałą i słoneczną pogodę. Jednak nie zawsze da się to zaplanować i aura niejednokrotnie sprzeciwia się nam. Planując urlop warto zastanowić się także nad takimi miejscami, które dysponują licznymi atrakcjami, z których można skorzystać podczas brzydkiej pogody. Do miejsc z szerokim wachlarzem atrakcji zalicza się chociażby Koszalin. To wspaniałe miasto położone jest w województwie zachodniopomorskim, na terenie Pomorza Zachodniego. Będąc na wakacjach w Koszalinie, podczas gdy pogoda zbytnio nie rozpieszcza, warto skorzystać z udogodnień oferowanych przez hotele czy pensjonaty – (www – noclegi Koszalin), a także wybrać się do znajdującego się w tym mieście muzeum.

Obiekt ten znajduje się w dawnym pałacu młynarza. Można tu zapoznać się aż z kilkoma wystawami, a także Skansenem Kultury Jamneńskiej (www – wikipedia). Cena za zwiedzanie waha od 8-10 złotych, natomiast jeśli chcielibyśmy zakosztować zwiedzania wraz z przewodnikiem cena kształtuje się na poziomie 50 złotych. Pierwsza z wystaw nosi nazwę: ,,Sztuka dawna i rzemiosło od baroku do secesji”. Ekspozycja umieszczona została w bardzo ładnie wyremontowanym pomieszczeniu, w którym królują zarówno wspaniałe meble, jak i jedyne w swoim rodzaju obrazy. Jest to miejsce wręcz idealne nie tylko dla koneserów, ale także dla osób kochających sztukę i wszelkie jej elementy. Jedna z kolejnych sal z kolei skrywa zabytkowe monety, które były używane nie tylko na tym terenie przed bardzo wieloma laty. Jest to bez wątpienia jedna z bardziej dopracowanych wystaw. Turyści mają do dyspozycji wartą zobaczenia multimedialną aplikację, która przedstawia historię miasta. Najbardziej interesujące są tutaj rzymskie monety z początków naszej ery, jak również wspaniała atrakcja dla dzieci, w postaci bardzo starannie wykonanej makiety jeziora Jamno, a także okolic. Znajdują się tu niesamowite statki, kutry, czy też sami rybacy. Ostatnią ekspozycję stanowi Skansen Kultury Jamneńskiej, który w bardzo wierny sposób prezentuje społeczność zamieszkałą w okolicach podkoszlaińskiej wsi, jaką jest Jamno. Wychodząc z muzeum można udać się do wielu znajdujących się w okolicy kin, restauracji, czy też klubów fitness. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i nawet brak pogody nie przeszkodzi w dobrej zabawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>