Historyczne symbole Świnoujścia

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Świnoujściu jest Fort Anioła, informacje na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fort_Anioła_w_Świnoujściu. Podczas II wojny światowej był jednym z nowocześniejszych fortów, był tam prąd, radar, telefon, telegraf a nawet centralne ogrzewanie. Teraz jest to muzeum, znajdziemy tu salę Wikingów, w której można dotykać rzeczy, przymierzyć ubrania i zrobić sobie zdjęcie. Większość eksponatów to kopie, ale znajdziemy tu również sporo oryginałów. Znajdują się tutaj eksponaty z czasów średniowiecza aż po II wojnę światową, także gust każdego turysty będzie zaspokojony. W sali obok znajdziemy wystawę szkła, do wykonania wystawy wykorzystano stłuczone szyby samochodowe oraz roztrzaskane szkło, kieliszki i tym podobne rzeczy.

W Forcie Anioła znajduje się kawiarnia, jest ona bardzo wyjątkowa, ponieważ znajdziemy tam wiele rzeźb aniołów, ale również możemy delektować się miodem pitnym, kawą, herbatą i winem. Jest tam wystawa biżuterii z bursztynu, malarstwa, porcelany i sprzętu nawigacyjnego. Kolejnym symbolem miasta jest wiatrak – Stawa Młyny. Jego wizerunek znajdziemy w informatorach, broszurach i pocztówkach. Jest on położony bardzo malowniczo. Z wiatrakiem związana jest bardzo ciekawa legenda o radach na temat młodego wyglądu. Warto się tam wybrać i dowiedzieć się więcej na temat tej bardzo ciekawej legendy.

W Świnoujściu znajdziemy również Fort Gerharda inaczej zwany Wschodnim. Jeden z najlepiej zachowanych fortów w Europie. Jest on jedną z czterech budowli, wchodzących w Twierdzę Morską Świnoujście. Miejsce to jest szczególnie przeznaczone dla pasjonatów historii wojska, znajdziemy tam wiele eksponatów ale również są organizowane imprezy, dzięki czemu możemy poznać żywą historię. Podczas takiej zabawy można przebrać się nawet za żołnierza pruskiego. Jest to pewnego rodzaju przyspieszone szkolenie wojskowe, które poczujemy na własnej skórze. Dowiemy się bardzo wiele na temat historii tego miejsca i wojska. Od 2013 roku można oglądać następujące schrony: maszynowni, stanowiska osłonowego, oraz koszarowo – bojowego. Wszystkie te miejsca tworzą oddział fortu – Baterię przeciwlotnicza Przytór. Świnoujście jest zatem miastem dla każdego, zarówno na dłuższy i krótszy wypoczynek – tutaj możesz sprawdzić miejsca noclegowe: meteor-turystyka.pl/noclegi,swinoujscie,0.html. Miłośnicy historii i wojskowości znajdą coś dla siebie.

Jedna myśl na temat “Historyczne symbole Świnoujścia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>