Turystyka Wolińskiego Parku Narodowego

Będąc w Międzyzdrojach nie wolno przegapić okazji odwiedzenia Wolińskiego Parku Narodowego, który znajduje się na wyspie Wolin, w urokliwym miejscu, gdzie nie tylko można odpocząć, ale i podziwiać florę i faunę Międzyzdrojów. Turystyka w Wolińskim Parku jest miejscem z wieloma punktami widokowymi, ścieżkami edukacyjnymi, trasami pieszymi oraz z Centrum Edukacyjno-Muzealnym.

Park powstał w 1960 roku. Szczególnymi walorami parku są: unikalne lasy bukowe, najpiękniejsze polskie wybrzeże klifowe oraz przybrzeżny pas wód Bałtyku. W Wolińskim Parku Narodowym można zobaczyć jak to nasz polski Bielik poluje na myszy, jak puchacz poluje nocą i jak wyglądają walki godowe batalionów. Szukając na okres urlopowy noclegów, warto zajrzeć tutaj http://meteor-turystyka.pl/noclegi,miedzyzdroje,0.html/. Jest to dobra baza noclegowa w tych nadmorskich rejonach, które charakteryzuje się zarówno propozycjami dla aktywnych turystów jak i dla tych, którzy szukają komfortu i spokoju. Dla aktywnych w Wolińskim Parku poleca się kilka szlaków turystycznych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Woli%C5%84ski_Park_Narodowy) np. szlak czerwony, nazywany potocznie „szlak brzegiem Bałtyku”. Ma 19 kilometrów i w czasie spaceru można zobaczyć punkt widokowy na Kawczej Górze oraz latarnię morską Kikut. Drugim wartym uwagi szlakiem jest trasa zielona, która prowadzi przez Warnowo, Domysłów i Wisełkę. Jest to trasa licząca 15 kilometrów, ukazująca zagrodę pokazową Żubrów oraz okolicę Bałtyku i kurortu. Na trasie nie wolno przegapić miejscowości Warnowo. Można tam zobaczyć ślady budownictwa ludowego z dawnymi domostwami oraz Jezioro Warnowskie. Wartymi odwiedzenia miejscami w okolicach miasteczka nadmorskiego są przede wszystkim jeziora. Jezioro Czajcze z pięknym półwyspem – Wydrzym Głazem, Jezioro Żółwinowskie ze śladami cmentarzyska z epoki łużyckiej oraz Jezioro Kołczewo z idealną ofertą dla wędkarzy. Międzyzdroje to idealne miejsce do wypoczynku zarówno aktywnego, jak i spokojnego leżakowania nad morzem bądź nad pobliskimi jeziorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>