Wakacje w Zwierzyńcu

Jeżeli zależy ci na wypoczynku z dala od hałasu zanieczyszczonych aglomeracji miejskich, to na najbliższy urlop wakacyjny powinieneś udać się do Zwierzyńca. Jest to niewielka miejscowość turystyczna położona na lubelskim Roztoczu. Charakteryzuje ją przepiękną przyrodą okolicznych lasów a także wyjątkowo czystym powietrzem. W Zwierzyńcu czeka na ciebie doskonale rozwinięta baza noclegowa. Odpowiedni obiekt noclegowy bez trudu znajdziesz w internecie, wystarczy że klikniesz link – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zwierzyniec,0.html. W najbliższej okolicy funkcjonuje kilkadziesiąt obiektów oferujących nocleg o bardzo zróżnicowanym standardzie. Co ważne, nie znajdziesz tu wielkich hoteli – w zdecydowanej mierze przeważają niewielkie pensjonaty, zajazdy, gospodarstwa agroturystyczne a także kwatery prywatne. Większość z nich oprócz noclegu oferuje również całodzienne wyżywienie, na które składają się smaczne i zdrowe potrawy regionalne.

Okolice Zwierzyńca to przede wszystkim przepiękne leśne tereny, które wprost idealnie nadają się do wycieczek rowerowych. Szlaki rowerowe zostały doskonale oznakowane, dzięki czemu nawet osoby zupełnie nie posiadające orientacji w terenie na pewno się nie zgubią. Teren nie jest bardzo wymagający, a część tras została poprowadzona po drogach gruntowych, po których nie odbywa się ruch pojazdów mechanicznych, dzięki czemu ścieżki rowerowe są bezpieczne nawet dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Jeżeli nie jesteś fanem wypoczynku na dwóch kółkach, to możesz do lasu wybrać się na spacer, aby odetchnąć świeżym powietrzem. Pod koniec sierpnia oraz przez cały wrzesień roztoczańskie lasy zamieniają się w mekkę dla grzybiarzy. Wystarczy, że z nieba spadnie odrobinę deszczu, a w lesie pojawia się grzyb na grzybie. Pamiętaj jednak o tym, aby zbierając grzyby wybierać wyłącznie te, do których masz stuprocentową pewność, że są jadalne. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości – zawsze skonsultuj się z bardziej doświadczonym grzybiarzem.

Osoby, które nie lubią na urlopie wakacyjnym zbytnio się przemęczać, mogą odpocząć w przepięknym parku nad stawem w centrum Zwierzyńca. Na niewielkiej wyspie znajduje się urokliwy kościółek, a wokół poprowadzonych jest wiele alejek, przy których ustawiono ławeczki umożliwiające podziwianie okolicznej panoramy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>