Wilkasy – atrakcje na jeziorach

Mazury są przez wiele osób uznawane za najpiękniejszy lub jeden z piękniejszych rejonów Polski. Jeśli ktoś z tym stwierdzeniem się nie zgadza, to najprawdopodobniej nigdy na Mazurach nie był i powinien szybko to niedopatrzenie naprawić. Świetnym miejscem na poznanie Krainy Tysiąca Jezior są Wilkasy. Jest to wieś leżąca nad trzecim co do powierzchni jeziorem w Krainie Wielkich Jezior – Niegocinem, i stanowiąca niejako turystyczne przedmieście Giżycka, od którego oddalona jest zaledwie 5 km.

I tak Wilkasy oferują wspaniałe jeziora, wprost stworzone do uprawiania sportów wodnych. Po Niegocinie można z powodzeniem pływać żaglówką, kajakiem, na desce, na nartach wodnych czy też rowerkiem wodnym. Na pływających tu czekają przepiękne widoki, malownicze wyspy (Wyspa Ptasia, Wyspa Grajewska Kępa) i wygodne przystanie, które są na tyle liczne, że rzadko bywa w nich tłoczno.

Ponadto Niegocin wraz z pobliskim jeziorem Kisajno są miejscem, gdzie od lat odbywają się najważniejsze w kraju zawody żeglarskie rangi mistrzowskiej, należą do nich m.in.: Mistrzostwa Polski Katamaranów, Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych i eliminacje do nich, Mistrzostwa Polski Kobiet, Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Oprócz tych wszystkich atrakcji nad Niegocinem znajduje się oczywiście plaża, gdzie można wypożyczyć leżak, zjeść smaczny posiłek, czy po prostu poopalać się leżąc wygodnie na kocyku. Na wygodne noclegi w Wilkasach warto zdecydować się jeśli chcemy w krótkim czasie poznać jak najwięcej atrakcji Mazur.

Po drugiej stronie Wilkasów leży Jezioro Duże Wilkasy – jest to z kolei świetne miejsce dla wędkarzy. Dość płytkie jezioro o zarośniętym dnie, charakteryzuje się dużą czystością wód. Występują tu takie gatunki jak okonie, karasie, liny, wzdręgi, płocie i szczupaki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>