Wyjątkowe wczasy w Kazimierzu Dolnym

Każdy ma prawo do przyjemności i trzeba sobie takie niewielkie prezenty sprawiać samemu po to, aby życie nie zaskoczyło nas rutyną. Z całą pewnością wszyscy lubią podróżować. Zmiana miejsca nawet na krótki czas przynosi wiele dobrego, ponieważ jesteśmy w stanie złapać dystans do wielu spraw. Warto wziąć pod uwagę atrakcyjną bazę noclegową w Kazimierzu Dolnym, gdzie życie tętni i uśmiecha się do nas zewsząd. Słusznie mówi się, że miasto stanowi część triady turystycznej, włącznie z Puławami oraz Nałęczowem. Jest ono położone nad Wisłą, która robi tu imponujące wrażenie. Wita nas swoim błękitnym kolorem po prawej stronie, po lewej zaś widać spichlerze, gdzie mieści się muzeum przyrody. Znajdują się w nim eksponaty z Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, który stanowi rezerwat przyrody. Warto tutaj wybrać się na Krowią Wyspę, aby zachwycić się przepięknymi krajobrazami, które podlegają ochronie prawnej.

Kiedy wybierzemy się do tego miasta, warto byśmy sprawdzili kalendarz. Tu przecież odbywają się uliczne imprezy kulturalne. Niektóre z nich są bardzo ważne dla całego kraju, jak na przykład Festiwal Filmów Dwa Brzegi, kiedy do miasta przyjeżdżają sławni aktorzy. W Kazimierzu Dolnym będzie się czuł dobrze każdy, kto lubi aktywny styl życia. Przyjemnie jeździ się tutaj po szlakach turystycznych na rowerze. Warto również zabrać ze sobą kijki do nordic walking, który to sport jest tutaj coraz modniejszy. Pozytywnie wpływa on na zdrowie, nie obciążając przy tym stawów. Podobno takie chodzenie przynajmniej pół godziny z kijami potrafi dać nam wiele dobrego. Staniemy się przez to szczupli oraz zdrowi.

Będąc w Kazimierzu Dolnym koniecznie powinniśmy wejść na górę Trzech Krzyży, skąd widać malowniczy krajobraz miasta. To czerwone dachy i soczysta zieleń oraz niebieska wstęga Wisły. Obrazek taki można zobaczyć również z Baszty. W mieście jest dużo zabytków, które trzeba obejrzeć. Znajdują tu mury zamku. Kazimierz Dolny to również przepiękne, piaszczyste plaże oraz malownicze tereny. Sprzyja temu klimat Mięćmierza. To malownicza, rybacka wioska, położona tuż przy Kazimierzu. Tu zachwycić się można wiejskimi chatami. Na brzegu widać potężny zamek w Janowcu, gdzie można przepłynąć promem. Na turystów czekają tu nie lada atrakcje. Znakomita, regionalna kuchnia oraz przecudne widoki. Janowiec jest nieodłącznym elementem Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki temu baza noclegowa w Kazimierzu Dolnym wita nas tak serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>