Z wiosłem, żaglem, wędką i na rowerze w Swornegaciach

Są takie miejsca na mapie naszego kraju, które urzekają wszystkich tych, którzy choć raz je odwiedzą. Do takich miejsc należy miejscowość Swornegacie – jedna z kaszubskich wsi nieopodal Chojnic. Jeśli myśli się o Kaszubach to pierwszymi skojarzeniami z pewnością są jeziora, lasy i wyrazista, fascynująca swą odrębnością kultura regionu. To wszystko odnajdzie się we wsi Swornegacie. Noclegi nie stanowią problemu trudnego do rozwiązania. Rozwinięte zaplecze noclegowe idzie w parze z pięknem przyrody otaczającej wieś i dbałością mieszkańców Swornegaci o swoje otoczenie. Dlatego miejscowość zdobyła tytuł "Najpiękniejszej wsi" województwa pomorskiego. Okolice warto poznawać na rowerze i pieszo. Położona została u brzegu rozległego Jeziora Karsińskiego i rzeki Brdy. To wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, żeglarstwa, kajakarstwa czy wędkarstwa. Warto wspomnieć, że każdy żeglarz czy wędkarz z pewnością znajdzie w Swornegaciach noclegi [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swornegacie,0.html], które będą odpowiadały ich wymaganiom i potrzebom.

Odbywając swe wędrówki turysta, powinien wstąpić do miejscowego Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego, w którym można zobaczyć ciekawe eksponaty związane z życiem niegdysiejszych Kaszubów, a także podziwiać wytwory artystów ludowych tworzących do dzisiaj niepowtarzalne dzieła sztuki i rzemiosła – rzeźby, obrazy i hafty. We wsi Swornegacie każdy gość, może zanurzyć się w niepowtarzalnym klimacie Kaszub. Swornegacie to świetny punkt wypadowy do poznawania okolicy, w jakiej nie brakuje turystycznych atrakcji. Godne uwagi są także liczne imprezy o różnorodnym charakterze organizowane przez miejscowy Wiejski Dom Kultury oraz gminę Chojnice [https://pl.wikipedia.org/wiki/Chojnice]. Każdy, kto lubi spędzać czas z wiosłem, żaglem, wędką czy na rowerze, będzie zadowolony z pobytu w miejscowości. Swornegacie jest to miejsce, w którym pobyt to sama przyjemność. Zatem są takie miejsca na mapie naszego kraju, które urzekają wszystkich tych, którzy choć raz je odwiedzą – do nich należą Swornegacie. Jeśli myśli się o Kaszubach to pierwszymi skojarzeniami z pewnością są jeziora, lasy i wyrazista, fascynująca swą odrębnością kultura regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>